Nasza szkoła objęta jest patronatem:

Praktyki zawodowe w Technikum Ekonomicznym nr 8 odbywają się zawsze w miesiącu maju. W roku szkolnym 2023/24 praktyki zawodowe odbywają się w dniach 06.05-03.06.2024 i trwają 20 dni roboczych przez 160 godzin. W TE 8 istnieją dwa duże programy stażowe:

- Program Stażowy pt „Grasz o Staż”  (regulamin >>>> patrz zakładka praktyki krajowe)

- Erasmus Plus – staż zagraniczny odbywający się Hiszpanii lub Portugalii  ( >>>> patrz zakładka praktyki zagraniczne)

Program stażowy „Grasz o Staż” stworzony jest z myślą o najlepszych uczniach klas 3-4, którzy pragną rozwijać swój potencjach w oparciu o duże korporacje polskie i zagraniczne. Duże firmy przyjmują naszych uczniów na program stażowy o charakterze mentoringowym, gdzie każdy uczeń ma do swojej dyspozycji swojego mentora, który odpowiada za jego rozwój i szkolenie. Niektórzy nasi uczniowie stażyści biorący udział w Programie Grasz o Staż otrzymali już oferty pracy z firm ,w których praktykowali.

Uczniowie, którzy nie biorą udziału Programie ‘Grasz o Staż’ może tez skorzystać z pomocy szkoły przy szukaniu praktyk zgłaszając się do Kierownika Praktyk najpóźniej na 90 dni od daty rozpoczęcia praktyk w danym roku szkolnym.

Uczniowie mogą tez szukać sobie praktyk we własnym zakresie wg zasad regulaminu praktyk (regulamin praktyk  >>>> patrz zakładka praktyki krajowe)

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się w zakładce  >>> praktyki krajowe.

Kierownik szkolenia praktycznego

Joanna Kunicka