mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.

Jest bezpiecznym, nowoczesnym narzędziem, które poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych (tak samo jak legitymacja papierowa)

Korzystanie z mLegitymacji jest bezpłatne.  Aby je uruchomić uczniowie muszą mieć telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0 lub iOS.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Jak uzyskać mLegitymację?

1. Proszę pobrać i wypełnić wniosek >>>

2. Wypełniony (komputerowo) wniosek wraz ze zdjęciem (max. 5 mb, rozszerzenie: .jpg, nazwa pliku: Imię i nazwisko, klasa)  wysyłamy na
    adres mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Czytaj tutaj regulamin mLegitymacji >>>

Nowość!

 

Skorzystaj z bezpłatnego generatora zdjęć do mLegitymacji

Rozpoczynający się rok szkolny wiąże się z wyrabianiem legitymacji przez uczniów. Jako, że szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja, uczniowie szkoły mogą skorzystać z bezpłatnego narzędzia dostępnego w Internecie w celu przygotowania odpowiedniego zdjęcia do elektronicznego dokumentu legitymacyjnego. 

Bezpłatny Generator Zdjęć pozwoli uzyskać taką fotografię, która spełni wszystkie kryteria zdjęć do mLegitymacji. Fotografię do mLegitymacji można samodzielnie wykonać w domu. Jedyne, czego potrzebujesz to smartfon. Załaduj zdjęcie ze swojej galerii lub wykonaj nowe, a Bezpłatny Generator Zdjęć zadba o to, by fotografia była dobrze wykadrowana i przycięta. Nie musisz martwić się o tło ‒ narzędzie automatycznie je usunie. Trzeba pamiętać, by przed wykonaniem zdjęcia zdjąć czapkę lub inne nakrycia głowy. 

Fotografia do mLegitymacji musi spełniać kilka podstawowych kryteriów:

●     osoba widoczna na zdjęciu powinna patrzeć w kierunku obiektywu,

●     twarz osoby pozującej do zdjęcia ma być ustawiona prosto,

●     oświetlenie twarzy powinno być równomierne. 

Obsługa Bezpłatnego Kreatora do zdjęć jest bardzo prosta i na pewno każdy sobie z nią poradzi. Jak skorzystać z Bezpłatnego Generatora do zdjęć?

1.    Wejdź w przeglądarkę internetową w swoim telefonie, a następnie skorzystaj z linku https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji.

2.    Wciśnij żółty przycisk “Zrób zdjęcie” lub wybierz fotografię zapisaną na Twoim smartfonie.

3.    Wciśnij przycisk z napisem “Pobierz”.

4.    Zapisz zdjęcie na urządzeniu, z którego korzystasz. 

Tak przygotowaną fotografię można wykorzystać do mLegitymacji, którą będziesz się identyfikował. Jak widzisz, cały proces przygotowania zdjęcia jest niezwykle łatwy i zajmuje nie więcej niż minutę! 

Bezpłatny Kreator Zdjęć do mLegitymacji można znaleźć pod adresem:

https://passport-photo.online/pl/zdjecie-do-mlegitymacji