Powiedzieć, że dzisiaj o godz. 12.30 w Technikum Ekonomicznym nr 8 w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego KLAS PIĄTYCH - to jakby nic nie powiedzieć…
Zacznijmy zatem inaczej…
Szanowni Abiturienci!
Dzisiaj kończycie kolejny etap edukacyjny - szkołę średnią. Spędziliśmy razem pięć lat i trudno nam wyobrazić sobie kolejny rok szkolny bez Was.
Staraliśmy się być dla Was nauczycielami najlepszymi z możliwych, pokazać Wam wiele dróg wyboru, nauczyć, że otwartość i tolerancja pomogą Wam w życiu, że dzięki empatii i współczuciu - powinniście osiągać najlepsze zawodowe cele. Zadawaliście nam pytania, a my wytrwale na nie odpowiadaliśmy.
Jesteście dzisiaj dorosłymi ludźmi ze zdobytym wykształceniem średnim oraz czekającymi na Was już w czerwcu dyplomami zawodowymi technika. Cytując fragment uroczystego przemówienia pożegnalnego Naszej Pani Dyrektor: „szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercach macie…”. 
Dziękujemy Wam, Drodzy Maturzyści, za wiele radosnych i ciekawych przeżyć, za zrozumienie, docenianie, wspólne milczenie i Wasz wkład w rozwój naszej szkoły.
Kończycie dzisiaj Technikum Ekonomiczne nr 8 w Warszawie, a my pragniemy Wam uświadomić, że ta szkoła była Waszym drugim domem i w taki sposób prosimy Naszą szkołę pamiętać.
Życzymy Wam powodzenia na egzaminach dojrzałości, której skrzydła uniosą Was ku kontynuacji nauki na wymarzonych studiach, a potem do podjęcia satysfakcjonującej pracy.
Nie mówimy Wam, Kochani, żegnajcie, ale „do widzenia”…