Pierwsze klasy w kinie Luna

na filmie „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”

 

W dniu 14.06.2023 r. mieliśmy niesamowitą przyjemność wyjścia do kina Luna, aby obejrzeć film "Sportowcy w Powstaniu Warszawskim" i spotkać się z Panią reżyser Małgorzatą Bramą! Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich klas pierwszych.

 Film powstał pod Honorowym Patronatem Związku Powstańców Warszawskich. To fabularyzowany dokument, który opowiada o okupacyjnym sporcie oraz sportowcach biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Historia oparta została m.in. na autentycznych relacjach ostatnich żyjących sportowców, którzy czynnie brali udział w konspiracji czy walkach powstańczych. Jednym z bohaterów jest Juliusz Kulesza, legendarny obrońca Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Już od samego początku czuliśmy się jakbyśmy przenieśli się do czasów Powstania Warszawskiego. Atmosfera w kinie była elektryzująca, pełna oczekiwania i emocji

Pani reżyser wspaniale oddała ducha tamtych czasów, przedstawiając nam bohaterów, którzy ryzykowali swoje życie, by walczyć o wolność swojego miasta. Opowieść o sportowcach, którzy zostali powstańcami, poruszyła nasze serca i zainspirowała do refleksji. Przez cały film towarzyszyło nam uczucie dumy, że jesteśmy częścią narodu, który stawiał opór wobec nazistowskiej okupacji.

 Film "Sportowcy w Powstaniu Warszawskim" nie tylko pokazał nam dramatyczną historię powstania, ale również ukazał wartości takie jak: odwaga, poświęcenie i jedność. Zrozumieliśmy, że niezależnie od naszych indywidualnych talentów czy pasji, możemy walczyć o to, co dla nas ważne.

Po zakończeniu seansu wyszliśmy z mieszanymi uczuciami. Byliśmy poruszeni historią, którą obejrzeliśmy, ale jednocześnie w naszych sercach płonęło pragnienie, aby żyć w duchu tych bohaterów.

 Dziękujemy Pani Małgorzacie Bramie za możliwość obejrzenia niezapomnianego filmu i za uczucie jedności, jakie towarzyszyło nam podczas seansu. Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako niezwykłe doświadczenie. Będzie przypominał nam o naszych korzeniach i historii, która kształtuje naszą tożsamość.